Używane meble z Holandii

Meble holenderskie, meble kolonialne, w ogóle meble stylowe są dosyć drogimi produktami na rynku. Wiele osób chciałoby urządzić swoje mieszkanie w elegancki sposób, ale niestety nie każdego stać na nowe meble. Na szczęście są komisy i antykwariaty, w których można kupić piękne rzeczy za niewielką cenę. Mała suma, za którą można nabyć wspaniałe przedmioty to tylko jedna z zalet kupowania używanych mebli.

W komisach niejednokrotnie można spotkać meble nietypowe i niepowtarzalne, których nie ma możliwości dostać w żadnym salonie. Często są to pojedyncze przedmioty, które pozostały z dawnych kolekcji. Wyróżniają się oryginalnością, dzięki czemu można mieć w domu coś niepowtarzalnego. Pieczołowicie wykonane stare meble mogą służyć domownikom długie lata.

Do galerii staroci mogą zaglądać też osoby, które szukają bardziej modnych i teraźniejszych form oraz kształtów. Obecnie panuje trend retro, tak więc zamiast przepłacać w zwykłych sklepach, można zakupić coś w antykwariacie i tym samym zaoszczędzić czasem nawet tysiące złotych. Można kupować także uszkodzone meble, które przeznaczone są do odnowy. Renowacja mebli często bardziej się opłaca niż kupno nowego zestawu.

Pracownie konserwatorskie przyjmują wszelkiego rodzaju zlecenia. Może to być jedynie odświeżenie powierzchni albo usunięcie zarysowania, ale także gruntowna renowacja związana z wymianą szkieletu. W tego typu zakładach pracują nie tylko rzemieślnicy, ale również artyści, którzy ze starej szafy mogą zrobić piękną stylową komodę. Używane meble można dopasować do swoich potrzeb oraz upodobań i zlecić konserwację według własnego zamysłu.

Używane meble stylowe oferują sklepy w całej Polsce, jednak nie zawsze są to autentyczne antyki. Dlatego warto kupować w sprawdzonych i pewnych sklepach. Oczywiście okazje zdarzają się na targach i bazarach, jednak trzeba się dobrze znać na starociach, aby nie ulec złudzeniu stylowego krzesła, które może się okazać przerobionym rupieciem.